הסיירת – תתקדמי לאמא שאת רוצה להיות

כל יום אלפי אמהות פותחות את הבוקר
עם המון כוונות טובות שהיום זה יהיה אחרת

היום אני אדבר אחרת לילדים.
היום תהיה לי סבלנות ואני לא אגיע לערב בצעקות: נו, כנסווווו כבר להתקלח!

היום אני לא אתאכזב כשהם (שוב) לא יכינו שיעורים ויאחרו להתעורר.
היום הבית ישאר מסודר והילדים יעזרו לי להכניס את הכביסה לארונות.

אולי את אפילו מאלה שנערכות מראש עם שיחות מוטיבציה, הסכמים וחוזים שנחתמו על ידי כולם. 
אבל תכל’ס, אנחנו יודעות, וגם את – שזה לא עובד.

כי כבר הבטחת לעצמך שיותר לא תצעקי. ממחר . אבל מחר מגיע, התסכול שלך והתחושה שאת אחרונה בתור ושלא מקשיבים לך חוזרת ואת לא מצליחה לצאת מהלופ. 

אם נמאס לך לסבול ולכעוס בבית ואת את מוכנה להתאמן כדי לנהל את החיים שלך בטוב – בואי לסיירת.  

תתקדמי לאמא שאת רוצה להיות, בעזרת כלים פרקטיים, משימות שכיף לעשות ומאתגרות אותך לחשוב, שינוי דפוסי חשיבה ותרגול של הכלים.

 
 
  • יהיו לך כלים אמיתיים לתקשורת ולא רק: תעופי לחדר שלך! /אם לא … אז …/ צרחות
  • תהיי קלילה ויהיה לך כיף יותר להיות אמא 
  • תמצאי זמן בשבילך בתוך חירפון היום יום
  • תביני את הצרכים שלך ושל שאר בני הבית הרבה יותר טוב

איך זה עובד? 

הצטרפתי לסיירת לאחר התלבטויות רבות. האם אתמיד בכל 10 השבועות? האם זה יעזור? במה זה שונה מדברים אחרים שלמדתי עד כה? אני מאוד ממליצה לכל אחד להיכנס לסיירת. ענת ואלה מלמדות כלים לחיים. לא עוד כלי של תעשי ככה ואל תעשי ככה. אלה כלים להתמודדות בכל מיני סיטואציות עם הילדים בחיים. הדברים שלמדתי בסיירת מלווים אותי במחשבות ובמעשים יום יום. ומה עוד? זו לא עוד הדרכת הורים. הכלים שלומדים בסיירת עוזרים לי בהרגשה לגבי עצמי! לגבי בן הזוג. ולגבי החיים.. בקיצור.. מאוד מומלץ!
אביטל הוכמן ירדני
הקורס הזה הוא גלגל ההצלה שהייתי צריכה. הוא בא לי בול בזמן בתקופה ממש קשה עם הילדות שלי, וקיבלתי ממנו כל כך הרבה כלים פרקטיים ותובנות, שאני מיישמת כבר מהמפגש הראשון.  אין ספק שענת ואלה הן פשוט מתנה.
סיון פלטין
הגעתי לסיירת כשהחלטתי להתקדם. לתרגל את ההורות שלי בצורה מודעת, עם כיוון, לא מתוך האינרציה של היומיום. קיבלתי כלים לקבוע יעד חינוכי, לחבר ליעד הזה דרך ותוך כדי הדרך לשמור על עצמי במקום חיובי כדי שאוכל להיות ההורה הכי טובה שאני יכולה להיות. אלה וענת נותנות מגוון אפשרויות, כלים ונקודות מבט שמהן ניתן לקחת מה שמתאים לכל בית ולא רק בהתנהלות מול הילדים, גם בזוגיות, עבודה ומערכות יחסים אחרות. ממליצה למי שיש אומץ לעבוד, לתרגל ולהשתפר בתהליך עם מעטפת חמה, תומכת ואמיתית.
אפרת מוסרי
סיירת אמהות הדבר הגדול הבא. ליווי מקצועי אישי וחווייתי כאחד, לא האמנתי שאוכל לשתף מחד ולקבל עצות וליישם מאידך, סיירת שטובה להורים בכל גיל! גם למתבגרים, הדרך והשיטה עזרו לי לחדש ולייצר מערכת יחסים אכפתית וקרובה ובעיקר משחררת עם המתבגרת שלי! ומכאן אני ממליצה בחום להצטרף לסיירת המובילה שיש! אלה וענת צוות פיות מדהימות.
סופי ספקטור

מה למשל לומדות בסיירת?

מה זה יעד הורי? ואיך זה שדווקא בהורות אנחנו זורמות בין החלטות ולא עומדות בהן?

הילדים כאורחים גרועים ואיך לצאת מה-“הם חוצפנים” לעבר מערכת יחסים של תקשורת. 

מאיפה באים כל רגשות האשם? למה הם בכלל שם? ואיך נפרדים מהם אחת ולתמיד.

מה זו תמונת הצלחה ואיך אפשר לבנות אותה וולהפוך אותה למציאות פרקטית. 

למה לא מקשיבים לי? מה זה טנטרום, ואיך אני כמבוגרת, עדיין מתפרצת (ובמיוחד איך להפסיק). 

אין לי אוויר!!! איך מייצרים רווחים לרווחה בתוך החיים ולמה כל כך חשוב לעשות שטויות.

המפה אינה השטח ונקודות המבט. כלים מעולם ה-NLP להבנה ושינוי משמעותי בתקשורת.

מה זה FLOW? כל אחד הוא שונה ואיך מוצאים את האלמנט של כל אחד במשפחה. 

איך לתלות את השק, להביא את השמש הביתה ולתרגל את הטוב כל יום. 

סיירת נדירה! מצטנעת כשקרוייה בשם 'סיירת הורים' כי זאת בעצם סיירת לחיים. קיבלתי כל כך הרבה כלים פרקטים ואפקטיבים להתמודדויות עם סיטואציות שפוגשות אותנו בחיים. אלה וענת כל כך מקצועיות, רגישות, מצחיקות וזמינות שלא ניתן לבקש מנטוריות טובות יותר. מומלץ בחום!!! ❤️❤️❤️
קרן בן עזרי אלנקרי
אלה וענת ❤️ רציתי להגיד לכן המון תודה! אני לא מאמינה שהסיירת נגמרה, זה מרגיש שהיא פשוט השתלבה כחלק מהחיים שלנו, בלי להפריע - פשוט לחדד ולהתאים ולהאיר. הרבה ממנה דבק בנו וחוזר ברגעים קשים (זה לא נגדי - זה בעדם) ונותן ממש כוח והרבה תעופה עצמית על זה שאנחנו מממשים את הכלים ואת הרוח שלימדתן אותנו. גם הילדים למדו חלק מהכלים ומשתמשים בהם בעצמם, וזה הכי כיף בעולם. אתן פשוט קוסמות. אין עליכן! 🌈
דפנה בוארון בן-הר

מי אנחנו

אלה שלומקוביץ, מנחת הורים ומאמנת אישית
מפתחת שיטת ההזדמנות שבהורות, עובדת עם עשרות ארגוני חינוך, מרצה, מפתחת תכנים לארגוני ממשלה ביניהם הגוינט וצה”ל ומלווה צוותי חינוך והורים מזה 20 שנה.

מאמינה שהורות היא הדרך הכי משמעותית לייצר רווחה בחיים שלנו ועבודה על ההורות היא עבודה על האושר האישי שלנו, חוץ מעל חינוך ילדים. 

ענת ריב”א, מאסטר NLP ומאמנת אישית
פורמת כעסים מקצועית, עוזרת לא.נשים לפרום פלונטרים של מחשבות ולהתמודד עם טראומות עבר. עובדת בעזרת אימון אינטגרטיבי בשילוב NLP, תקשורת מקרבת וידע מעולם הגישור. 

מאמינה שאת רוב הקונפליקטים אפשר לפתור ושבכל גיל אפשר לעשות שינוי משמעותי בחיים ובתפיסת העולם.

הסיירת היא מתנה מדהימה שקיבלתי: התחלתי להנות עם הילדים, צעקות התחלפו בצחוק, יסורי מצפון הוחלפו בזמן איכות לעצמי, שחררתי, נרגעתי, למדתי, ובקיצור: השתדרגתי 😁 ממליצה על הסיירת לכל אמא - תודו לי אחר כך 😉
שלי גוטנר הוך
הסיירת חובה למי שאוהבת את עצמה ואת המשפחה שלה. אלה אהובתי משכבר הימים מספר אחת בארץ בתחום החינוך וההורות וענת המדהימה שהכרתי בסיירת ממפגש למפגש הבנתי שמדובר באשת מקצוע סופר מוכשרת!! עברנו איתכן את התקופה הכי מאתגרת, סגר שלא נגמר ועצבים מרוטים ואתן הייתן לנו אי של שפיות בתוך כל זה. נתתן לנו כלים פרקטים ויישימים. פקחתן את עיננו והארתן לנו את הדרך. תודה אלופות🏆🥇💖 מחכה להמשיך להתקדם איתכן 🙏❤
אלינור ריחן בונן

ההרשמה למחזור הבא החלה! הסיירת הבאה מתחילה ספטמבר 23

100% אחריות – אם אחרי שבוע ב”סיירת” תרגישי שזה לא מתאים לך, דברי איתנו ונחזיר לך את כספך,
בלי שאלות. בא לנו שתצליחי.
ענת ואלה תודה על הליווי הצמוד והמשקפיים החדשים שקיבלתי. הפכתן לי את נקודת המבט. גם הכלים שקיבלתי להתמודד עם שעות הכעס ורגשות האשמה קלים לביצוע ונכונים מאד והכי חשוב: לא צריך לחנך- שאפו!
חגית ארמה
אם אי פעם רצית להסיר את רגשות האשם שלך כאמא - תרשמי לסיירת. אם נמאס לך לחיות בתחושה לא נעימה לגבי האמהות שלך - תרשמי לסיירת. אם תרצי לקבל פידבק ולשאול שאלות שתמיד רצית לשאול - תרשמי לסיירת. אם את מחפשת קבוצה איכותית ומנחות סופר מנוסות וגמישות מחשבתית זה בדיוק המקום. הסיירת שינתה לי את האימהות הזוגיות והפרספקטיבה על החיים. מומלץ!
דנה קול
אלה וענת ניגשות להורות מזווית חדשה עם כלים מרעננים ויצירתיים. קיבלתי תובנות וכלים בהירים וישימים לחיים עם תוצאות מרגשות. היחסים בבית עלו רמה, קרבה, הקשבה ותחושה שאפשר להתמודד עם פרספקטיבה חיובית ומיטיבה. הסיירת שינתה הכל בתקופה המאתגרת של הסגר. היכולת להיות מודעת לצרכים שלי כאמא בתוך הביחד האינטנסיבי, להתמודד עם כעסים, קונפליקטים וטנטרומים ממקום בטוח ורגוע יותר לשים זרקור על ההנאה, הקלילות, והיחסים ביננו היא מתנה ענקית!!
יעל בקר הראל
דוקא בתקופה הזאת שהכל כאוטי ואנחנו כמו האוגר שרץ על הגלגל, המפגש הזה פעם בשבוע עם אלה וענת זה כמו לדבר עם חברה טובה אבל על אמת. הוא מפקס, נותן אנרגיה, ומחזיר אור, אבל היי זאת רק ההתחלה 🙂
אפרת נעים נוירמן
סיירת האמהות האירה את ההורות שלי. נתנה מקום מכיל ובטוח לשתף חוויות ותהיות. עכשיו אני אמא משוחררת, אני אמא שנהנית לשחק  עם ילדיה. אני אמא עם פחות חוקים ויותר יחסים. לפני הקורס ידעתי שאני אמא טובה, אחרי הקורס אני יודעת שצדקתי . אני רואה את היחסים נבנים, אני רואה את הילדים ממקום של צרכים ... אני מדברת יותר עם הילדים ולא מדברת אליהם. תודה אלה וענת על קורס מעצים ומהדהד.
רותם ברזני
אני לא בטוחה שאני יכולה להסביר בכמה מילים את המתנה הזו שהענקתי לעצמי ולמשפחה שלי, הכי נכון יהיה להגיד: רוצו להרשם לסיירת הבאה!!! זה לא יהיה קל, לפעמים ממש תרגישו גירודי התנגדות בכל הגוף שלכם אבל הן תמיד שם כמו שובר גלים לסערות שבכם, תומכות ונותנות ערמה (מטורפת) של כלים וסימני דרך שעוזרים ברמה היום יומית להתמודד עם החיים עצמם... ולגלות שהחיים עצמם הם החיים עצמם 😉 אבל בפרספקטיבה לגמריי אחרת 😍 הבית שלנו מרגיש נעים יותר היום בהשוואה למה שהיה לפניי הסיירת ואני חייבת תודה ענקית לענת ואלה ענקיות העל- חלל וגם לחבורת האנשים (המדהימים) שהיו איתי בסיירת ♥️ אין עליכן 😘
ניבית גולדבלט אברוטין
הצטרפתי לסיירת עם ציפיות אך גם בתחושה שאני כבר יודעת המון והייתי מאוד סקרנית לדעת עד כמה אוכל לחדד דברים, לחדש ולהצליח להפנים. לשמחתי אני יכולה להעיד באופן חד משמעי שלמדתי המון, זכיתי להתקדם צעד ענק בחווית ההורות שלי, זכיתי לראות עוד נקודות מבט במערכת היחסים עם ילדיי ובפרט למדתי להכיר את עצמי. כל שנותר לי הוא להודות לכן ומכל הלב ❤️ על כל מה שלימדתן אותי, על הדרך, הסבלנות וכמובן התוצאה. אין עליכן 😘
חיה-דניאל דיקר
אני אמא טריה מאוד. ידעתי שאני מתחילה לצעוד בעולם חדש עבורי, עולם בו אני יכולה לשחזר באופן אוטומטי את התבניות עליהן גדלתי (אופס אני בדיוק אמא'שלי), או לקחת רגע לעצמי ולהתבונן. בחרתי להקדיש את חופשת הלידה לבדיקה עצמית, ולנסות לענות לעצמי איזו אמא חשוב לי להיות? ואיזה אדם חשוב לי לגדל? במהלך הקורס הרגשתי שאני מחדדת את הרצונות שלי, מאפשרת לעצמי לגדול ולהתפתח כאישה ולא רק כאמא ולומדת כלל אחד או שניים או יותר על גידול ילדים. לצד הידע והכלים שנתנו ענת ואלה, אהבתי ונעזרתי בשיתוף הידע בין חברות הסיירת. אם אתן שואלות את עצמכן האם כדאי, בעיני אין פה שאלה.
מורן שמבר
אלה וענת האלופות, פשוט אין לי מילים. הצטרפתי לסיירת המופלאה שלכן, כי רציתי להיות האמא הכי טובה שאני יכולה להיות. תקופת הקורונה הביאה איתה הרבה אתגרים מורכבים, והיה לי חשוב לצלוח אותה בצורה שתקרב ותעמיק את מערכת היחסים ביני לבין הילדים שלי. אני לומדת המון שיעורים וקורסים מסוגים שונים, אבל אתן- פשוט וואו אחד גדול! הנושאים שאתן בוחרות להעביר, הדיוק בתרגילים, החיבור שנוצר בין כולם בקבוצה- הם נפלאים, ונותנים מקום מעולה לגדילה, לימוד וצמיחה. התרגילים כל כך מדויקים, ועוזרים לי בקלות להתגבר על קשיים ונקודות מאוד חשובות במערכת היחסים עם הילדים שלי. כשיש לי קושי- אני פשוט מתרגלת את מה שלמדנו, והתוצאות הן מיידיות- כל כך כיף לחיות יחד, מתוך אכפתיות, שיחה, ומודעות עד כמה מערכת היחסים הזו חשובה. איזה כיף שהצטרפתי!!
רעות ברהני
אני בשיאו של הקורס המהמם של ענת ואלה ואני מפצירה לכל אם ואב להצטרף, ויפה שעה אחת קודם לקורס הקסמים שלהן. שתי הנשים המבריקות הללו יודעות לשזור יחד, בסנכרון מוחלט, עצות מעולות, הכוונה ברורה וכלים שימושיים לכל הורה תשוש כמוני שרק רוצה מערכת יחסים בריאה, נעימה ומעולה עם הילדים. משהו בדינמיקה ביניהן נותן לי ולנשים שאיתי בקורס את תחושת הבטחון, ההכלה וההדרכה שאני כל כך הייתי זקוקה לה. זוהי שעה קשה להורה בזמן המגיפה המוזרה הזו, ודווקא עכשיו, קולן המלטף בזום, בקבוצת הפייסבוק הייחודית יחד עם יתר המשתתפות שלקחו חלק בקורס, נותנת לי כל כך הרבה. אני פשוט מוצאת את עצמי במודעות הרבה הרבה יותר גבוהה בזכותן, וזה הפרס הגדול כי זה בדיוק מה שהופך את כללל הבית לנעים יותר. ללא כל ספק, קורס ההורות הכי פרקטי וטוב שהייתי בו (והייתי!).
מאיה משען
נרשמתי לקורס "תתקדמי – סיירת אמהות" בין הסגר הראשון לשני, בדחיסות של הסגרים כשרק אני והבן שלי בבית והלמידה מרחוק לא ממש עובדת בכיתה א, זאת הייתה ההצלה שלי. תמיד הייתי קצת צינית בנוגע לקורסים להדרכות הורים וקורסים לאימהות למיניהם, הרי כל אימא כל כך שונה וכל ילד כל כך שונה, לא הייתי בטוחה שאפשר להדריך אמהות בקבוצה. מצאתי את עצמי מחכה לימי חמישי בבוקר. אלה וענת, אני רוצה להודות לכן על הצלה, לא פחות מזה. בתוך הטירוף והלחץ וההישרדות שמסביב, הצלחתן לייצר לי אי של שקט שמזכיר לי את היחסים עם הבן שלי, כמה שזה חשוב לראות גם את עצמי ביחסים האלה והורדתן ממני עול מטורף בצורך שלי להפוך כל סיטואציה לחינוכית. לימדתן אותי "פשוט להיות" עם הבן שלי ודרך זה למדתי להיות פשוט האימא שאני.  תודה על שריפת הפוסטר, הליווי הצמוד והמחבק שלכן, האמונה בי ובנו וההנחיה הנעימה והחכמה שלכן. תודה לחברות הסיירת שנתנו לי רוח גבית, תמיכה והשראה להורות שקטה יותר. מחכה לקורס המשך!
יעל שפרינגר
דילוג לתוכן