בלוג | הכל אני יכול בחופש הגדול

החופש הגדול כבר עוד רגע כאן, ואנחנו כבר לחוצים וטרודים ממה יהיה בחופשה.

לקראת החופש הגדול כתבתי עבורכם את 10 הדיברות להורה בחופש הגדול- להדפיס, לגזור ולתלות במקום בולט:

1. החופש מתחיל בתכנון מוקדם- אל תחכו לשלב בו אתם מרוטים ועצבניים. תכננו את החופש מראש, הגדירו לו מטרות- גם לבד וגם עם הילדים. תכנון מוקדם מונע השקעת אנרגיה בכיבוי שריפות מאוחר יותר.

2. החופש הוא הזדמנות- כל מה שרציתם לעשות עם הילדים, כל מה שחשבתם שתשקיעו בו זמן- פעם שיהיה לכם- פנו לו זמן עכשיו.

3. החופש הוא לקיחת אחריות- אפשרו לילדים לקחת אחריות על הפעילות שלהם בחופש ואל תהיו אלה שעושים עבורם כל הזמן. אין שום סיבה שהורים יהפכו להיות צוות הווי ובידור של הילדים.

4. החופש הוא של כולם- זאת הזדמנות ללמוד התחשבות והבנה של צרכי האחר. אל תתביישו לשקף לילדים את הרצונות השונים ולבקש מהם למצוא פתרון שמקובל על כולם.

5. החופש לא חייב להיות יקר- ילדים יודעים לשחק מעולה. ובגלל שהם יודעים לשחק, קל להם להפוך כל חפץ יום יומי וכל פעילות יום יומית למשחק. השתמשו בכישורים האלה שלהם ותהפכו את היום יום לחגיגה.

6. החופש הוא גם זמן לעצמנו- הכינו את הילדים מראש לכך שיהיו זמנים בתוך החופשה בהם ההורים יהיו עסוקים ברצונות שלהם ובעצמם, והציעו להם לתכנן גם זמן כזה עבורם- כדי שלא תהיה הצפה רגשית.

7. החופש הוא זמן ללמידה- הכל למידה. תכנון הוא למידה של מתמטיקה, סיור בטבע הוא למידה של ביולוגיה וגיאוגרפיה, קפיצה לבריכה יכולה להיות לימוד של עקרונות פיזיקליים. הכל הוא הזדמנות ללמידה- נצלו זאת!

8. החופש הוא הזדמנות לזמן איכות- זמן איכות הוא זמן שבו יש לנו תקשורת מעמיקה עם הילדים שלנו. אם אנחנו לא מצליחים לקיים טקסים במהלך היום יום- חופש גדול מציע לנו הזדמנות ליצור תקשורת עם הילדים שלנו ולא רק תקשורת של משימות.

9. החופש הוא גם שגרה- שמרו על שגרה גמישה. שגרה שמוגבלת בזמן והיא בסיס לשינויים. כל אחד מהילדים שלנו צריך סוג אחר של שגרה. עזרו להם למצוא את מה שנכון להם.

10. החופש הוא זמן להנות- לא לשכוח להנות מהחופש! חופש זה כיף! ואם תזכרו להנות מהחופש, גם הילדים שלכם יהנו ממנו!!

חופשה נעימה

נושאים קשורים

דילוג לתוכן